Proč si nechat betonový plot postavit profesionály
Zdá se vám, že byste zvládli výstavbu betonového plotu sami? Pokud jste odborníci ve stavebnictví, máte potřebné zkušenosti, vybavení i zdatné pomocníky k ruce, s velkou pravděpodobností se vám to podaří, ovšem pro amatérské kutily to může být problém. Vysvětlíme vám, z jakých důvodů, https://www.kosmas.cz/knihy/226615/14-000-duvodu-ke-stesti/ a proč raději kalkulaci betonového plotu obrátit k profesionálům:
Musíte vyhloubit základy
Pro výstavbu betonového plotu se musí vyhloubit otvory pro sloupky. Ty se vyhotovují v dvoumetrových rozestupech, do hloubky přibližně 80 cm. Zdánlivá maličkost, ovšem jestliže stavíte oplocení podél celé zahrady, kde je zapotřebí 70 sloupků, bude to pro vás nesnadný úkol. Další potíže mohou nastat u velmi tvrdého podloží, např. pokud narazíte na žulu, opuku či pískovec, stavební navážku (sutiny) nebo kompaktní jíl. Ve dvou lidech bez mechanizace vám tato práce může trvat i několik týdnů.
Materiál musíte někam a něčím složit
Velké rozčarování může přijít tam, kde lidé nedomýšlí do detailů stavební práce, zejména v souvislosti s materiálem a jeho množstvím. Nejde o to, že musíte správně propočítat přesnou spotřebu desek a sloupků, máme tentokrát na mysli hmotnost. Představte si, že si objednáte celkem 60 sloupků a 120 panelů. Jeden sloupek váží zhruba 30 kg a jeden panel přibližně 75 kg. To je necelých 11 tun materiálu a to vše vám na paletách musí někdo přivézt a složit. Možná budete muset shánět pronájem vysokozdvižného vozíku i s obsluhou. Nebylo by snazší zadat práci firmě, která se o toto vše postará?
Zdvihání desek do výšky opět vyžaduje mechanizaci
Když se do země zabetonují sloupky, mezi ně se pak do drážek budou vkládat tenké panely. Každý z nich budete muset zvednout do výšky přes dva metry, a to bez mechanizace nezvládnete, leda, že byste byli kulturisté v tréninkové fázi. Budete potřebovat kladkostroj nebo autojeřáb, takže opět další důvod, proč na práci povolat profesionály.